Aplikacja do rozpoznawania muzyki

Wiele razy zdarzało mi się usłyszeć jakąś piosenkę w radiu lub w pubie i zastanawiałem sie jaki to jest utwór.
Wtedy najczęściej próbowałem zapamiętać słowa piosenki żeby później wygooglowac tytuł i wykonawce. Problem pojawiał sie gdy rodzaj muzyki byl trance bez jakich kolwiek slow. Na szczęście czasy sie zmieniaja i technika idzie caly czas do przodu. Dzisiaj juz nie muszę zapamietywac takich zeczy. Co bylo i tak trudnym zadaniem szczegolnie w pubach i dyskotekach, gdzie ilosc alkoholu i powiew krotkich sukienek robily mi z mózgu budyń.
Aplikacji do rozpoznawania muzyki jest kilka na rynku. Sony Ericsson jak i Nokia maja wlasne dedykowane programy.Ja chce opisać program Shazam ktory jest dostepny dla Android, Windows mobile, Blackberry i iOS.

Program jest naprawdę prosty w użyciu. Do dyspozycji mamy 4 menu: Tagging, My Tags, Chart, Blog.
W pierwszym menu tagging, program nagrywa dzwiek i wysyla probke do serwera żeby po paru sekundach zwrocic informacje z tytulem piosenki i nazwą artysty. Wielkosc danych jakie sa przesylane podczas tagging to okolo 55kb, do tego kolejne 1kb-35kb przy wyswietlaniu informacji o utworze.
Kolejne menu to My Tags, czyli lista utworow ktore byly wyszukiwane przez użytkownika.
Nastepna opcja to Charts. Jest to po prostu lista najczęściej wyszukiwanych piosenek przez Shazam.
Musze przyznac ze program dziala perfekcyjnie. Uzywam go od ponad roku i nigdy nie zdarzyło mi sie zeby Shazam nie zgadną jaki to utwor.

Alternatywa dla shazam jest coraz bardziej popularny SoundHound i serwis online midomi

0 kommentarer:

Prześlij komentarz

Pokrewne

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
Copyright © Binary Lab